MSI Katana 15 HX B14WEK-435MY Gaming Laptop (Intel  ® Core™ i7-14650HX | 15.6" QHD | 16GB RAM | 512GB SSD | NVIDIA  ® GeForce RTX™ 5050 8GB | Windows 11 Home)
RM5,699.00
• Processor: Intel ® Core™ i7 processor 14650HX
• Memory: 8GB*2 DDR5-5600
• Storage: 512GB*1 NVMe SSD PCIe Gen4
• Color: Black
• Graphics:NVIDIA ® GeForce RTX™ 5050 Laptop GPU
• Ports:
3x Type-A USB3.2 Gen2
1x Type-C (USB3.2 Gen2 / DisplayPort™/ Power Delivery 3.0)
1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack
1x HDMI™ 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz)
• Display: 15.6" QHD(2560x1440), 165Hz Refresh Rate, IPS-Level, 100% DCI-P3(Typical)
• Connectivity: Intel ® Wi-Fi 6E AX211
Bluetooth v5.3
• Keyboard: 4-Zone RGB Gaming Keyboard with Copilot Key
• Operating System: Windows 11 Home
• Warranty: 2 years MSI warranty
• Include: MSI Backpack
Brand: MSI
Product Code:   Katana 15  NBKMSI04WEK435
Availability: Pre-Order
Item specifics
  • Preinstalled Microsoft Office No
  • Storage Type SSD
  • Touch screen availability No
  • Brand MSI
  • Model Type Katana 15
  • Warranty type Local Manufacturer Warranty
  • Seller SKU NBKMSI04WEK435
  • What's in the Box 1u x MSI Katana 15 HX B14WEK-435MY Gaming Laptop 1u x MSI Backpack
  • Color family Black
  • Display Size 15.6"
  • Graphics Memory
  • System Memory 16GB
  • Processor Type Intel ® Core™ i7 processor 14650HX
  • Wireless Connectivity
  • Input / Output Ports 3x Type-A USB3.2 Gen2 1x Type-C (USB3.2 Gen2 / DisplayPort™/ Power Delivery 3.0) 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack 1x HDMI™ 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz)
  • Graphics Card NVIDIA ® GeForce RTX™ 5050
  • Camera Front
  • 2 in 1 Type
  • Warranty Period 2 years
  • Package Length 40
  • Package Width 35
  • Package Height 20
  • Package Weight 4
  • Processor Type (CPU brand) Intel ® Core™ i7 processor 14650HX
Product Description
RELATED PRODUCTS
Pre-Order
HP OMEN Gaming Laptop 16-ap0156AX (NVIDIA??® GeForce RTX™ 5070 | AMD Ryzen™ 9 8940HX | 16" WQXGA | 32GB RAM | 1TB SSD | Windows 11 Home | Office+M365)
Out Of Stock
Logitech G PRO X Superlight 2c Wireless Gaming Mouse - White
Pre-Order
HP OmniBook X 14-fe1013QU Laptop (Snapdragon X Plus X1P 42 100 | 14" 2.2K Touch | 16GB RAM | 512GB SSD | Qualcomm Adreno GPU | W11 Home | Office+M365)